Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
Abella.ro

FashionForYou

Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L

Vândut de fashionforyou.ro

PRP: 279,00 RON

219,00 RON -22%

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

În stoc la fashionforyou.ro Comandă direct la magazin

Verifică mărimi disponibile

Mărime

Economisești

60,00 RON -22%

Vezi oferta la fashionforyou.ro
3 persoane urmăresc acest produs
Comandat de 60 ori în ultimele 7 zile
Produs 100% original

Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L

219,00 RON
Cumpără
Compleul tricot COMFY aduce un mix perfect de eleganta casual si confort suprem, potrivit pentru zilele racoroase de toamna si iarna. Fabricat dintr-un tricot fin si extrem de flexibil, materialul acestui set asigura o adaptare perfecta la formele corpului, oferind o senzatie de libertate totala in miscare. Textura sa moale si elastica face ca acest compleu sa fie ideal pentru o purtare de lunga durata, fara a compromite confortul. Bluza scurta se evidentiaza prin croiala moderna si feminina, accentuata de manecile bufante, care confera volum si un efect chic. Pantalonii lejeri, cu talie elastica, sunt conceputi pentru a oferi libertate de miscare si un fit relaxat, ideal atat pentru zilele acasa, cat si pentru o iesire relaxata in oras. Croiala lor larga si fluida, alaturi de detaliile subtile ale cusaturilor, asigura un look modern si sofisticat. Compleul tricotat COMFY in nuanta maro aduce un strop de caldura si naturalete in garderoba ta. Aceasta culoare, inspirata din nuantele pamantii, evoca o atmosfera cozy si primitoare, fiind perfecta pentru zilele mai racoroase. Maro se potriveste de minune cu o varietate de accesorii, de la bijuterii aurii la genti in nuante neutre, si ofera un contrast placut cu alte culori. Acest set versatil poate fi purtat atat in interior, pentru momente de relaxare, cat si in exterior, pentru un look casual cu accente elegante. Compleurile care au in compozitie lana ofera un echilibru perfect intre stil si functionalitate, fiind ideale pentru zilele racoroase. Lana, un material natural si respirabil, este cunoscuta pentru proprietatile sale izolante, mentinand caldura corpului fara a supraincalzi. Compleurile din lana aduc un plus de confort, fiind moi la atingere, si totodata elegante, datorita texturii fine si a aspectului sofisticat. Pentru a ingriji un compleu cu lana, spala-l manual sau la masina pe un program delicat, la temperatura scazuta (maxim 30°C). Foloseste un detergent special pentru lana si evita stoarcerea agresiva. Usuca-l intins pe o suprafata plana, departe de surse directe de caldura sau lumina solara puternica, pentru a preveni deformarea sau micsorarea materialului Caracteristici compleu: - bluza cu croiala scurta, oversize si guler inalt, rulat - maneci cu mansete supradimensionate - pantaloni lejeri cu betelie elastica, lata in talie - material cu textura foarte flexibila si comoda - model prezent in mai multe variante cromatice Compozitie material: 70% poliester, 30% lana Marimea universala la acest model se preteaza pentru dimensiuni S, M sau L deoarece are componenta foarte flexibila! Modelul nostru a accesorizat compleul COMFY cu Palarie dama Krysta, cu bor larg Eticheta produsului contine informatii esentiale referitoare la intretinerea si spalarea corecta a articolelor vestimentare. Imaginile Fashionforyou au caracter informativ, iar nuanta, tonul si intensitatea culorii pot varia in functie de monitor/ecran telefon.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 219,00 RON (conform OG 58/2022)

Istoric preț — ultimul an

Min 30z: 219,00 RON (OG 58/2022)

219,00 219,00 219,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Ce mărime aleg la Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L dacă între probe silueta variază?
Măsoară-te în ziua comenzii — bust, talie, șolduri — și așază cifrele peste tabelul de mărimi FashionForYou din pagina Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L de la magazinul fashionforyou.ro; el e arbitrul, nu mărimea purtată la alt brand. La rochiile fără elastan, între două mărimi alege-o pe cea mare: un retuș mic la croitorie costă puțin, o cusătură care strânge strică toată seara.
Din ce material e confecționat Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L și cum cade?
Compoziția exactă — mătase, șifon, dantelă, jerseu sau amestecuri — e detaliată în fișa Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L de pe site-ul magazinului fashionforyou.ro, iar ea îți spune totul despre cădere: șifonul plutește, satinul conturează, jerseul urmează silueta, dantela structurează. Pozele arată direcția; compoziția din fișă îți spune dacă piesa se va comporta la fel și pe tine.
Cât trebuie să plătesc pentru Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L?
La magazinul partener fashionforyou.ro, Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L costă în acest moment 219.00 RON, cu TVA — prețul e citit automat din feedul magazinului, deci nu are cum să fie altul la checkout. Se adaugă doar transportul, dacă valoarea coșului nu atinge pragul de gratuitate al magazinului. Pentru ținute de eveniment, gândește bugetul întreg: rochie, încălțăminte, eventual retușuri.
Pot plăti Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L ramburs sau doar cu cardul?
De regulă ai ambele variante la magazinul fashionforyou.ro: card online prin procesator securizat sau numerar la curier, în sistem ramburs — plus, la unele magazine, rate ori carduri cadou. Alegerea o faci pe site-ul magazinului, la finalizarea comenzii. Abella.ro nu procesează nicio plată și nu îți solicită niciodată datele cardului.
Dacă Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L nu mă avantajează, îl pot trimite înapoi?
Desigur — proba de acasă e dreptul tău: 14 zile calendaristice de la primire pentru retur nemotivat (OUG 34/2014), cu rochia sau piesa doar probată, nu purtată, cu etichetele atașate și în ambalajul original. Sfatul nostru pentru evenimente: probează ținuta imediat ce sosește coletul, nu în ajunul ocaziei — să ai timp și de retur, și de varianta de rezervă. Detaliile, la fashionforyou.ro.
Îmi ajunge Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L la timp pentru evenimentul meu?
Dacă evenimentul e la mai mult de o săptămână, aproape sigur: magazinul fashionforyou.ro expediază uzual în 1-2 zile lucrătoare, curierul mai adaugă 1-3, iar AWB-ul primit pe e-mail îți arată exact unde e coletul. Sub o săptămână, joci la limită — comandă imediat și, ideal, alege și o variantă de rezervă. Termenul ferm îl afișează magazinul la checkout.
Ce fac dacă Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L are un defect de croitorie?
Îl semnalezi magazinului fashionforyou.ro, care răspunde prin garanția legală de conformitate — minimum 2 ani (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): tiv desfăcut din fabricație, fermoar care cedează la prima purtare, aplicații care se desprind — toate se rezolvă prin reparare, înlocuire sau restituirea banilor. Fotografiază defectul, păstrează factura din colet și scrie-i magazinului cât mai repede.
Mai e valabilă oferta pentru Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L?
Conform feedului magazinului fashionforyou.ro, statusul e: în stoc — informație actualizată automat, de mai multe ori pe zi. La rochiile de ocazie stocul pe mărimi e cel mai capricios: modelul există, dar 38-ul tău poate fi ultimul. Verifică selectorul de mărimi pe pagina magazinului și, dacă varianta ta e acolo, finalizează — ținutele de eveniment nu așteaptă.
Cumpăr Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L de la voi sau de la fashionforyou.ro?
De la fashionforyou.ro — noi nu avem casă de marcat: Abella.ro e catalogul care ți-a arătat Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L alături de ofertele altor magazine, ca să alegi în cunoștință de cauză. Magazinul deține stocul, încasează plata, emite factura și îți datorează garanția și returul. Iar dacă vreo informație diferă între pagina noastră și a lui, a lui e cea corectă — feedul lui e sursa noastră.
Să aștept reducerea la Set casual COMFY, din doua piese tricot si textura flexibila, Maro, Marime S/M/L sau risc să rămân fără el?
Întrebarea de aur a modei de ocazie — și răspunsul ei onest: prețul de 219.00 RON (sincronizat automat cu feedul fashionforyou.ro) poate scădea la finalul sezonului, dar rochiile de eveniment se vând pe mărimi, iar mărimea ta nu așteaptă campania. Pentru o ocazie cu dată fixă, cumpără când găsești piesa potrivită; pentru garderoba generală, lichidările răsplătesc răbdarea.

Alte produse de la fashionforyou.ro

Produse similare

Cookies & confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies